Utunkat Magyarország legmagasabban fekvő városában, Zircen kezdtük és a kék jelzésen nyugati, délnyugati irányban haladva a környék legkisebb településén, Németbányán fejeztük be.
Utunkat Magyarország legmagasabban fekvő városában, Zircen kezdtük és a kék jelzésen nyugati, délnyugati irányban haladva a környék legkisebb településén, Németbányán fejeztük be.
Mindig a szabad ég alatt aludtunk és ott ahol az este ért minket. Nagyon ügyeltünk arra, hogy mindig sátrakkal keljünk útra akkor is, ha csak 4 napra, vagy akár 2 hétre vetettük bele magunkat a "vadonba".
Pecsételőhely a Tokodi-pincéknél
Tisztán emlékszem amikor 20 évvel ezelőtt 16-17 évesen, két barátommal nekivágtunk a Kéktúrának. Már akkor rengeteg teljesítménytúrán voltunk túl, így nem számítottunk tapasztalatlan túrázóknak.
Nem tudom mi az ami mindig vissza hív minket? Talán a kalandvágy, a felfedezés vágya, vagy pusztán a természet szeretete? Akárhogy is van, csütörtök délben, már a jásdi kocsma előtt találtuk magunkat. Mint mindig most is velünk tartott, most már majdnem 2 éves kislányunk is. Hátizsákjaink súlyosak voltak, pedig csak a legszükségesebb dolgokat vittük magunkkal ami a nomád élethez nélkülözhetetlen. Persze Angéla komfort érzetét a szabadban is biztosítanunk kellett.
A három nap alatt tökéletes sátorhelyeket találtunk, ahol kislányunk is otthon érezhette magát. Gondosan megterveztük, hol találunk forrásokat, hogy a lehető legkevesebb vizet kelljen magunkkal cipelni. Az első nap nem is volt ezzel gond, mert záporban kezdtük meg kalandunkat. :) Nem esett igazán sokáig, de a térdig érő növényzetben szinte rögtön átázott a cipőnk és a lábszárunk. Kislányunk ennek annyira nem örült, hiszen imád szaladgálni, neki pedig derékig ért a vizes fű.
Angéla 21 hónapos, de nem ez volt az első túrája. Hordozókendőben járt már 4 hónaposan a Budai-hegységben, tavaly nyáron pedig sátraztunk már vele a Börzsönyben és sziklamászásaink során is gyakran magunkkal vittük. Viszont ez volt az első Kéktúrája. :)
A Kéktúrát 5 évvel ezelőtt kezdtük Hollóházától nyugati irányba, vagyis visszafelé. Ez idő alatt 761 kilométert gyalogoltunk és a Bakonyban, Kisgyónig jutottunk el.